Dumlupınar Üniversitesi uzaktan kayıt hakkında

Dumlupınar Üniversitesinin resmi internet sitesinden alınan yazıyı aktarıyorum;

UZAKTAN KAYIT DUYURUSU

* 2007-2008 Bahar yarıyılı öğrenci ders kayıt yenilemeleri için öğrenci numaralarınız ile birlikte 26 Ocak – 06 Şubat 2008 tarihleri arasında herhangi bir Ziraat Bankası şubesine harç miktarınızı yatırabilirsiniz.
* Bankadan almış olduğunuz dekonttaki kayıt numarası ile 04 – 06 Şubat 2008 tarihleri arasında Kayıt Yenile servisinden kayıt yaptırabilirsiniz.
* Kesin Kayıt için derslerin başlamasıyla birlikte 15 Şubat 2008 tarihine kadar danışmanınızdan Onaylı Kayıt Formunuzu almanız gerekmektedir. Aksi halde kaydınız geçersiz sayılacaktır.
* Harç miktarınızı buradan öğrenebilirsiniz.
* Tüm birimler, kendi birimlerinde kayıtlarını yaptıracaklardır.

Not: İsteğe bağlı Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Öğrencileri harç dekontlarını fakültelerindeki bölümlerine teslim edeceklerdir.

ÖĞRENCİ İÇİN UZAKTAN KAYIT PROSEDÜRÜ

1. Öğrenci şifreniz ile giriş (04 Şubat 2008 8:30 tarihinden itibaren).
2. Derslerinizi seçiniz.
3. Banka harç dekontundaki 8 haneli Kayıt Şifresini (Kayıt no) ve varsa ikinci dekontundaki 8 haneli Kayıt Şifresini arka arkaya ilgili alana yazınız. (ör: AbcDKfZp3S8k56aa) Dekont sırasının önemi yoktur.
4. Kaydet butonuna basınız. (Danışman şifresi danışman işlemleri için gerekli olup, ders kaydı için şifre girilmesine gerek yoktur.)
5. Seçilen Derslerin üst tarafında “Dersleri kaydetme işlemi başarıyla tamamlanmıştır” mesajını aldığınız taktirde ders seçme işleminiz tamamlanmıştır.(Eğer ders seçme işleminden emin değilseniz “Ders Programı” servisinden seçtiğiniz dersleri teyit edebilirsiniz)
6. Danışmanınıza onaylatmadığınız sürece ders ekle/sil yapabilirsiniz. Fakat sildiğiniz dersin kontenjanı dolduğu taktirde tekrar alamayacağınızı göz önünde bulundurunuz!
7. Kesin Kayıt için 15 Şubat 2008 tarihine kadar danışmanınızdan Onaylı Kayıt Formunuzu almanız gerekmektedir.Aksi halde kaydınız geçersiz sayılacaktır.

Not: Danışman şifresi danışman işlemleri için gerekli olup, ders kaydı için danışman şifresi girilmesine gerek yoktur. “Onayla”, “Onay Kaldır” ve “Yazdır” düğmeleri sadece danışmanlarınızın kullanması için konulmuştur.

Kaynak: http://sis.dpu.edu.tr/ogrenci/index.htm